0$0.00

Põhuplaat

Põhuplaat on looduslik ehitusplaat

Põhuplaat on naturaalne ehitusmaterjal, pakkudes looduslikku ja keskkonnasõbralikku alternatiivi sünteetilistele ehitusmaterjalidele. Need paneelid koosnevad ekstrudeeritud põhust (kõrgel temperatuuril pressitud), millele on liimitud taaskasutatud paber nii paneeli otstes kui ka servades.

Üks suurimaid eeliseid põhuplaadi kasutamisel on nende võime tagada hoones suurepärane mikrokliima. Need paneelid reguleerivad niiskust ja soojust ning tagavad seeläbi mugava sisekeskkonna. Põhuplaadil on ka suurepärane helipidavus, mis aitab vähendada müra ja tagab rahuliku elukeskkonna.

Põhuplaadid on tihedad ja tugevad, võimaldades neile kinnitada mööblit, pilte ja seadmeid nagu puidust seinalegi. Neid saab kasutada nii siseseinte kui ka välisseinte, põrandate, lagede ja karniiside ehitamiseks. Lisaks sobivad põhupaneelid duširuumidesse ja saunadesse, tingimusel et neile rakendatakse niiskustõket või hüdroisolatsiooni ning kaetakse seejärel keraamiliste plaatide, laudise või muu sobiva viimistlusmaterjaliga.

Põhuplaadid sobivad suurepäraselt ka vanade ja uute palkmajade soojustamiseks, kuna need töötavad hästi koos puiduga. Oluline on märkida, et nende paigaldamisel ei ole vajalik aurutõke, mis tähendab, et seinad võimaldavad veeaurul vabalt liikuda ja kuivada. Lisaks kulub põhupaneelidega lisasoojustuse paigaldamisele vähem aega võrreldes traditsioonilise kipsikarkassi ja kipsplaadiga.

Kui soovite rohelisemaid ehituslahendusi ja paremat sisekliimat, siis on põhupaneelid suurepärane valik. Nende kasutamine annab teile loodusliku ja tervisliku elukeskkonna ning aitab kaasa keskkonnasõbraliku ehituse edendamisele.

Vaatamata sellele, et plaadid on pressitud põhust, ei ole tegemist tuleohtliku materjaliga.

Siit videost näed, kuidas käib põhuplaadist ehitamine. Ka testime seal plaatide tuleohutus:
EHITAMINE PÕHUPLAADIST

Võrgustikuna  Nimekirjana

Page: