0$0.00

ÄRA TOIMUNUD! Maakivimüüri vuukimise õpituba (Järvamaal) 13.08

40,67 €
Pühapäeval, 13. augustil kell 10–17 toimub Järvamaal Koeru Arukülas MTÜ Tarest Saunani kogukonnaküünis maakivimüüri vuukimise õpituba „Vuukides maakivimüüre hoiame pärandit“. Õpituba juhendab kogenud restauraator Helari Sirelpuu Wuni OÜ-st.

Keskendume õpitoas maakivimüüri vuukimiseks vajalike praktiliste oskuste ning kasulike teadmiste omandamisele. Kõik osalejad saavad proovida ja katsetada selleks tööks vajalikke töövahendeid ning töövõtteid alates ettevalmistustöödest kuni vuukide viimistlemiseni.

Kasutame koolitusel looduskivi ladumiseks ja vuukimiseks mõeldud elastset ning tugevat MEISTRI toodetud traditsioonilist lubimörti. MEISTRI müürimördi valmissegu on valmistatud looduslikest liivadest, purustatud lubjakivist, hüdraulilistest lisanditest (tsement) ning kvaliteetsest kustutatud pulberlubjast.

Helari Sirelpuu juhendamisel omandad õpitoas põhilised töövõtted ja teadmised, et vuukimisega ka iseseisvalt hakkama saada. Vuukimine on jõukohane ja tähtis töö looduskivist hoonete korrastamiseks.

Kogunemine koolituskohas ja hommikukohv kell 9.30-10.00
Koolitus algab kell 10.00
Pakume kõigile osalejate lõunaks sooja suppi.

Koolituse ajaks seatakse üles ka kogukondlik fotonäitus Järva vallas asuvatest looduskivi rajatistest.

Piletid:
Kas siitsamast veebipoest (lisa ostukorvi) või Fienta keskkonnast.


Koolitajad:
Helari Sirelpuu, Wuni OÜ


Lisainfo:
+372 5151 859 Katre
tarest.saunani@gmail.com
 

Asukoht:
Salu talu, Aruküla küla, Koeru vald, Järvamaa