0$0.00

Linaõlivärvi kruntvärv Selder 4,5 L

201,30 €
​Traditsiooniline linaõlivärvi kruntvärv sobib nii sise- kui välitingimustesse puidu, metalli, kipsi, klaasi ja krohvitud pindade värvimiseks.
Selderi linaõlivärv on valmistatud Rootsis vanade retseptide põhjal linaõlivärnitsast ja värvipigmentidest. Värv ei sisalda alküüde ega teisi sünteetilisi sideaineid või lahusteid. Linaõlivärnitsa väike molekul tungib sügavale puitu ja moodustab veeauru läbilaskva kihi, tänu millele värv ei kooru pinnalt maha. Aja jooksul värv kriidistub ja vananeb kaunilt moodustades krokodillinahka meenutava krakelüüri. Linaõlivärviga värvitud pinda on kerge uuendada – tuleb vaid eemaldada lahtine värvi ning värvida pind üle!
 
  • Katvus: 1 L kruntvärvi katab 8-14 m2.
  • Kasutamine: Eemaldage pinnalt mustus ja tolm. Värvitav pind peab olema kuiv. Esimese kihina kasutage Selderi linaõlikruntvärvi, mis tänu tsinkvalge sisaldusele hoiab ära värvipinna hallitamise jms tekkidavõivad probleemid. Kruntvärv täidab ka puidupoorid, et värv hiljem paremini nakkuks. Seejärel värvige 2 kihti linaõlivärvi. Iga kihi vahele peab jääma kuivamisaeg 24 h.
  • Lahjendamine: värvi lahjendama ei pea, vaid värvitakse otse purgist.
  • Töövahendid: värvida võib pintsli, rulli või pihustiga.