0$0.00

Uudiskiri november 2018

16.01.2019

TARWILIK LUGEMISWARA

 

Vana hoonet korrastama asudes on kaks põhimõttelist valikut:

-       traditsiooniline ehk restaureeriv lähenemine, kus kasutada ennast kord juba õigustanud ja pikalt kasutuses olnud materjale ja töövõtteid

-       kaasegne lähenemine, kus valida ehitusmaterjale laiatarbe poodide kirevast materjalivalikust, millega kaasnevad spetsiifilised ehitusvõtted

Kui traditsiooniline lahenduse võib tunduda (just oma töömahukuse tõttu) esmapilgul omajagu kallim kui tava- ehk kaasaegne lahendus, siis ajalooline hoone on kindlasti seda väärt, et kasutada end kord juba õigustanud autentseid ning läbiproovitud materjale ja töövõtteid.  Uusi tundmatuid materjale vana hoonega sobitades on risk ebaõnnestumiseks üsna suur.

 

Lubikrohv ja lubivärvid, savikrohv ja savivärvid koos aluspinnaks kasutatavate roomaterjalidega on kindlasti neid põhilisi materjale, mida on pea iga vana maja ehitamisel kasutatud. On positiivne, et viimasel ajal on neid kui traditsioonilisi ja looduslikke ehitusmaterjale üha rohkem väärtustama ning laialdasemalt kasutama hakatud.

 

Lubikrohv

Lubikrohv on naturaalne viimistlusmaterjal, mis sobib nii sise- kui ka välistöödeks. Kasutame Rootsi meistrite poolt välja töötatud traditsioonilise lubimördi kontseptsiooni ja krohvimisvõtteid. Tugevuse ja niiskustaluvuse poolest sobib lubikrohv hästi koridoridesse, kööki, pesuruumidesse ja keldritesse. Tugeva aluselise reaktsiooni tõttu hävitab lubikrohv hallituse ja seened. Lubikrohv reguleerib ruumide õhuniiskust ja stabiliseerib temperatuurikõikumisi. Lubikrohvitud pinnad on antistaatilised, sobides hästi allergikute kodudesse. Meie tootevalikus on saadaval kvaliteetne eestimaine lubikrohv.

 

Savikrohv

Savikrohv on naturaalne siseviimistlusmaterjal, mis koosneb kohalikest looduslikest materjalidest. Eriti sobiv on savikrohvi kasutada elu- ja magamistubades, kuna seal viibib inimene suurema osa kodus veedetud ajast. Savikrohv reguleerib õhuniiskust ja stabiliseerib temperatuurikõikumisi. Sellega kaetud pinnad on antistaatilised, sobides hästi allergikute kodudesse. Meie tootevalikus on saadaval loodusliku armeeriva kiuga savikrohv.

 

Pilliroomatt ja pillirooplaat

Puitpindade krohvimisel on sobivaks aluspinnaks roomatt ja rooplaat. Ühe kõrre paksune roomatt sobib seintele, mis ei vaja soojustamist. Kuni 4-5 cm paksune rooplaat toimib soojustusena ning seda on mõistlik kasutada välisseintel või heliisolatsiooni eesmärgil siseseintes (viimase osas soovitame aga kaaluda ka põhuplaadi paigaldamist). Meie tootevalikus on saadaval nii roomatt kui ka rooplaat.

 

Lubiliimvärv

Lubiliimvärvi sidusaineteks on märgkustutatud lubi ehk lubjapasta ning tselluloosliim. Lubiliimvärv on lubivärvist (see sobib hästi nt välisfassaadile) viskoossem, värv katab paremini ja värvimine on mõnevõrra lihtsam. Naturaalne toon on puhas valge, pigmendi lisamisega on võimalik saada omapäraseid elavaid pindasid. Parima aluspinna moodustavad kõik naturaalsed krohvid.  Sobilik värv niisketesse ruumidesse. Meil on müügil valmiskujul lubiliimvärv.

 

Savivärv

Savivärve on erinevates naturaalsetes toonides, mis sõltub savivärvis kasutatavast savist, kuid samuti on võimalik savivärve toonida. Suurt mehaanilist koormust värv ei talu, sest selle pind on pooriderohke ja kare. Värv sobib kasutamiseks vaid kuivades ruumides. Savivärviga saab katta kõiki mineraalseid ja vett imavaid pindasid. Leia meie tootevalikust endale meelepärane savivärv!

 

Kohupiimavärv

Kohupiima- ehk kaseiinvärv on pikkade traditsioonidega looduslik sisevärv. Kaseiinvärv on väga sobiv viimistlus naturaalsetele krohvidele, näiteks lubi- ja savikrohvile. Värv jätab krohvitud pinnad veeauru liikumisele avatuks, luues ruumides meeldiva sisekliima. Kohupiimavärv sobib kasutamiseks ainult sisetingimustes ja kuivades ruumides. Looduslikke värvimuldasid kasutades on võimalik värvile anda rikkalikke toone. Vastupidava värviga on võimalik katta kõiksuguseid pindasid: krohve, puitu, pappi, kivi. Tutvu meie tootevalikus leiduvate kaseiinvärvidega!

 

Kokkuvõtteks. Eelpool kirjeldatud materjalide kasutamine renoveerimis- ja ehitamistöödel on pikkade traditsioonidega ning õigeid töövõtteid kasutades kindla peale minek. Lisaks tagavad traditsioonilised materjalid siseruumide hea sisekliima ja nende kasutamine on sõbralik keskkonnale.